Ekibimiz
 • Ahmet Özken

  Genel Müdür

  1977 yılında Almanya’da doğan ÖZKEN öncelikle ön lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Meslek Yüksek Okulu “Gümrük İşletme” bölümü, ardından lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi “Maliye ” bölümünden bitirmiş ve Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Dış Ticaret” bölümünde “E-gümrük Uygulamaları ve Dış Ticarete Etkileri” konulu tezi ile Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen Yaşar Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında Doktora çalışmalarına tez aşamasında devam etmektedir. Doktora tez konusu “AB Gümrüklerinde Uygulanan Tek Pencere (Single Window) Sisteminin Türkiye’ye Uyarlanması” dır. 1996 yılından itibaren dış ticaret ve gümrük sektöründe çalışmış 2002 yılında T.C. Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı tarafından açılan sınavlarda başarılı olarak “Gümrük Müşavirliği İzin Belgesi’ni almıştır. ÖZKEN Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. ve ÖZKEN Akademi & Danışmanlık Ltd.Şti.’nin kurucu ortağı olan ÖZKEN, başta Ekonomi Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu seminerlerde şu ana kadar yaklaşık 75 farklı ilde 25.000’den fazla kişiye, Ticaret ve Sanayi Odalarında, İhracatçılar Birliklerinde, Gümrük Müşavirliği ve YMM hazırlık kurslarında, DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ve YAŞAR ÜNİVERSİTESİ’nde Önlisans / Lisans / Yüksek Lisans öğrencilerine Dış Ticaret ve Gümrük Mevzuatı üzerine dersler vermektedir. Ortak yazarlarla yazılmış olan Gümrük & Dış Ticaret ile ilgili 7 ulusal kitabı mevcuttur. İzmir mahkemelerinde Dış Ticaret ve Gümrük Konularında bilirkişilik yapan ÖZKEN, Aynı zamanda birçok Sivil toplum kuruluşu üyesidir. Evli ve iki kız çocuğu sahibidir.

   

 • Ayşe Özken

  Stratejik Planlama ve Proje Yöneticisi

  1981 yılında Aydın da doğan Ayşe ÖZKEN, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi “Endüstri Mühendisliği” bölümünde tamamlamış ve İzmir Ekonomi Üniversitesinde MBA yüksek lisansı yapmıştır. Yaşar Üniversitesinde İşletme bölümü Lojistik ve Üretim Yönetimi alanında doktora programına devam etmekte olup tez çalışmasını Limanlar üzerine yapmaktadır. 2002 yılında çalışmaya başladığı “Vestel Elektronik San Tic. A.Ş.” de “Satınalma Mühendisi” olarak 1 yıl, sonrasında 2003 yılında “Teba Günkol Güneş Enerjisi ve Klima San. A.Ş.” de “Satınalma ve Malzeme Tedarik Mühendisi” olarak 2 yıl çalışmış, 2005 yılınde e-ticaret konusunda bazı çalışmalarda bulunmuş ve sonrasında 2006 ylında çalışmaya başladığı “Pınar Süt Mamulleri San. A.Ş.” de Pınar Gıda Grubu Merkezi Satınalma bölümünde 3 yıl “Satınalma ve İthalat Uzmanı” olarak görev yapmıştır.

  2009-2010 yıllarında “İzmir Ekonomi Üniversitesi” İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde - Sayısal Yöntemler Alanında Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2008-2009 güz öğrenim yılında İzmir Amerikan Koleji lise son sınıf öğrencilerine IB (International Business) kurs programı kapsamında yer alan “Quantitative Methods” derslerini, Yaşar Üniversitesi MYO da Dış Ticaret ve Lojistik Bölümlerinde “Perakende ve Lojistik Yönetimi”, “İhracatta Planlamanın Temel Unsurları” derslerini vermiştir.

  Yüksek Lisans bitirme projesi konu başlığı “Supplier Selection with ANP in Service Indutries” dir. “Supplier Performance Evaluation in Food Sector with AHP Methodology” konu başlıklı makale yazmış, 2013 yılında Sakarya Üniversitesinde düzenlenen “Üretim Araştırmaları Sempozyumunda” “Liman Yönetiminde Performans Değerlendirme ve İzmir Alsancak Limanının Analizi” konu başlıklı makalesini sunmuştur.

  Şu anda “ÖZKEN Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık Ltd. Şti.” de “Stratejik Planlama ve Proje Yöneticisi” olarak çalışmaktadır.