Hakkımızda
Ülke olarak 1990’lı yılarda başlayan ve Gümrük Birliği süreci ile birlikte artan dış ticaretimizin değişmez tamamlayıcılarından birisi olan Gümrük Müşavirliği mesleğinin dış ticaretçi açısından gün be gün öneminin ve değerinin arttığı gözlemlenmektedir. Bu anlamda tüm dış ticaret süreçlerinin içerisinde en büyük sermayenin zaman olduğunun da bilincinde olan ÖZKEN Gümrük Müşavirliği , sizler adına ZAMANINIZI YÖNETMEKTE ve tüm dış ticaret ve gümrük süreçlerinizi uzman, deneyimli, profesyonel ekibiyle takip edip sonuçlandırmaktadır. 
 

 
 
Artan dış ticaret ve rekabet ortamında dış ticaret işlemlerini gerçekleştiren firmaların rekabetçi pozisyonlarını koruyabilmeleri için güçlü bir tedarik zincirine sahip olması gerekmektedir. Bu anlamda hizmet verdiğimiz dış ticaret firmalarının tedarik zincirlerinde en güçlü üyelerden birisi olarak yerimizi almakta, başta Türkiye’nin ilk 500’ünde yer alan firmalar olmak üzere bulundukları sektörlerde önemli yeri olan firmalarımızın gümrük işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.
 
Eğitime verdiğimiz önemi her platformda dile getirip sektöre bilinçli gümrük ve dış ticaret uzmanları yetiştiriyoruz. 50’den fazla ilde 20.000’den fazla kişiye ulaşmanın gururuyla bildiklerimizi yayımladığımız kitaplarla binlerce kişiye ulaştırıyor ve bir sosyal sorumluluk projesi gibi “Dış Ticaretimizin Gelişimine” destek oluyoruz. 
 – Müşteri Odaklı bir hizmet yönetimi gerçekleştirmekteyiz. Dış Ticaretçi firmalarımıza özel Müşteri Temsilcileri atanmakta firmalarımız ile ilgili bütün gümrük işlemleri süreçleri Müşteri temsilcilerimizle en iyi şekilde yönetilmektedir. Müşterilerimizle sürekli ve interaktif bir iletişim içinde olan müşteri temsilcilerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz etmekte ve isteklerini doğru zamanda, doğru yerde ve doğru fiyattan karşılamak için süreçleri en etkin şekilde yönetmektedir.
 
 – Firmalarımıza tedarik zincirlerini en etkin yönetebilmeleri için en hızlı hizmet verilmekte, zamanında gerçekleştirilen hizmetlerle süreçlerini en düşük maliyetle, en iyi şekilde yürütmeleri sağlanmaktadır. Dinamik takımımız ve de uzmanlığımız, sistemli süreç yönetimimiz, kullanmış olduğumuz teknolojik donanımlarımız sayesinde süreçler en kısa zamanda gerçekleştirilmekte ve elektronik ortamda yönetilen Bilgi ve belge aktarımı sayesinde anlık ve doğru veri paylaşımı sağlanmaktadır. 
 
 – Süreçlerimizin her anında sürekli en iyisini hedeflemekte, sürekli iyileştirme (KAİZEN) prensibi ile çalışmaktayız. Sıfır Hata için risk analizleri ve süreç kontrolleri yapılmakta, özel takip ve denetim gerektiren kritik kontrol noktaları belirlenmekte, Dış Ticaretçinin riski en iyi şekilde yönetilmektedir. Müşteri temsilcilerimiz ve de sonrasında ithalat – ihracat yöneticilerimiz tarafından kontrol edilen beyannamelerin 3. ve de nihai kontrolleri Gümrük Müşavirleri tarafından yapılmaktadır. Gümrük Müşavirlerimiz mevzuatı takip etmekte ve en hızlı şekilde firmalarımızı bilgilendirmektedir. Düzeltici - Önleyici faaliyet Programımız ile hatalar minimize edilmektedir. İşlemleriniz sizin için mümkün olduğunca yalın hale getirilmekte, gereksiz işleri analiz ederek katma değer yaratmayan faaliyetler ile zaman ve nakit kayıplarınız engellenmektedir. Bu anlamda bazı firmalarımızı onaylanmış kişi, mavi hat sahibi olması için teşvik etmiş, bu sayede de işlemlerinin kolaylaşması ve de maliyet tasarrufu sağlanmıştır. 
 
 - Müşterilerimizle ve de onların diğer tedarik zinciri üyeleri ile karşılıklı fayda ilkesini benimseyerek bilgi ve belge paylaşımı içinde olup müşterilerimizin süreçlerini en etkin şekilde yönetmelerini ve de rakiplerine karşı kalite, maliyet ve hizmet bazında rekabet avantajı elde etmelerini sağlamaktayız.
 
 – Akademik bakış açımız ile firma olarak nitelikli hizmet vermek için en iyisini yapıyoruz. ÖZKEN AKADEMİ ile Dış Ticaret, Gümrük ve Lojistik alanlarında sektöre Nitelikli personel yetiştirilmesi konusunda özel dersliklerimizde, üniversiterlerde, Türkiye`nin dört bir yanında eğitimler veriyoruz. ÖZKEN AKADEMİ ile Firmalarımıza en baştan süreçleri anlatıyor – Dış ticaret ve süreçler ile ilgili eğitim veriliyor sonrasında da müşteri temsilcileri ile tanıştırıyoruz. Bünyemizde çalışan uzman kadromuz kendisini sürekli yenilemekte bu konuda şirket içi bir motivasyon ortamı hazırlanmaktadır. Şirket olarak felsefemiz “Sürekli Gelişme için Sürekli Eğitim !” 

 

Hakkımızda